Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę zwykłą (17.07.2022)

  1. W czwartek, 21.07. wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, by po 11 dniach zmagań dotrzeć do Sanktuarium. Można jeszcze zgłosić się, aby wziąć w niej udział fizycznie, można też pielgrzymować duchowo, łącząc się codziennie z pielgrzymami. Można powierzyć im intencje do omodlenia (wrzucając je do kartowej skrzynki na stoliku) i można także ich wesprzeć ofiarą materialną. Szczegóły na zielono-żółtym plakacie w gablocie.
  2. W przyszłą niedzielę 24.07. będziemy gościć ks. Dominika Fiszera, kapłana diecezji odessko-symferopolskiej na Ukrainie. Nie może on powrócić do parafii, której jest proboszczem, bo znajduje się ona pod rosyjska okupacją, więc jeździ po Polsce, głosi kazania w parafiach i zbiera ofiary na pomoc dla Ukrainy dostarcza je, gdzie jeszcze może wjechać.
  3. W przyszłą niedzielę, 24.07. w przeddzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. pobłogosławimy pojazdy: już w sobotę po Mszy wieczornej, a także w niedzielę po Mszach o 10:30, 12:00 i 20:30.
  4. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, odbędzie się na Piaskach, w Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej, w sobotę, 30.07., o godz. 11:00. Będzie przewodniczył Bp Krzysztof. Zapraszamy nie tylko wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Czytajmy prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim m. in. ks. Krzysztof Porosło omawia list Papieża Franciszka o liturgii, ks. Artur Stopka podejmuje tematy dotyczące zmian wiary i religijności Polaków; a w dodatku bydgoskim – diecezjalne podsumowanie synodu.
  6. W ostatnich dniach przeszli do wieczności: śp. Krystyna Mikołajczak, l. 77, z ul. Kruszyńskiej; śp. Mieczysław Kubicki, l. 67, kiedyś z ul., Motylowej, ostatnio z ul. Mroteckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: . o godz. 12:30 – różaniec, o 13:00 Msza pogrzebowa w naszym kościele i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
  7. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.