Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą (19.06.2022)

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała: gospodarzom wszystkich ołtarzy, tym, którzy pomogli je przygotować, uczestnikom procesji, od dziewczynek począwszy, przez LSO, a panach od baldachimu i od nagłośnienia skończywszy.
 2. Równie serdecznie dziękuję tym 22 panom i młodzieńcom, którzy w piątek pomogli przy rozładowaniu 23 ton brykietu opałowego. Zapłaciliśmy za niego 23 tys. zł + 1800 zł za transport (spod Nowego Miasta Lubawskiego).
 3. Dziękuje także młodzież oazowa, która w minioną niedzielę zebrała na fundusz rekolekcyjny 3242 zł. Młodzież jest bardzo wdzięczna i zapewnia o modlitwie wszystkich darczyńców i całą parafię. Dziękują również za wsparcie wyjazdu do Krościenka, gdzie także pamiętali o modlitwie za naszych dobroczyńców.
 4. Dziękujemy też dk. Albertowi, który z dzisiejszą niedzielą kończy okres niedzielnej praktyki pastoralnej w naszej wspólnocie. „Bóg zapłać” za pomocną obecność wśród nas i „Szczęść Boże” na dalszą formację ku kapłaństwu!
 5. Do czwartku włącznie pielęgnujemy tradycję tzw. „oktawy Bożego Ciała”. Dziś nabożeństwo czerwcowe i procesja będzie bezpośrednio po Mszy o godz. 10:30. związku Nie będzie więc nabożeństwa o godz. 16:30, podobnie i w przyszłą niedzielę. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe i procesje eucharystyczna odprawiamy po Mszy wieczornej. Dziewczynki sypiące kwiatki i dzieci I-komunijne prosimy o wytrwałą obecność przy P. Jezusie Eucharystycznym.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy w niedzielę (19.06.) na Mszę o godz. 17:00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 7. W imieniu Ks. Biskupa zapraszamy też na X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy dzisiaj (19.06.) o godz. 12:30 ze Starego Rynku do Bazyliki św. Wincentego á Paulo, po Eucharystii odprawionej o godz. 11:00 w katedrze.
 8. W środę, 22.06. zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na Mszę wieczorną o 18:00, aby podziękować P. Bogu za ten rok szkolny. Po Mszy będzie też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego nt. „Moja Parafia – moja rodziną” wraz z rozdaniem nagród laureatom.
 9. W czwartek, 23.06. obchodzić będziemy uroczystość liturgiczną narodzin św. Jana Chrzciciela przesuniętą ze względu na przypadającą w piątek, 24.06. Uroczystość NSPJ.
 10. W związku z tą uroczystością zachęcamy do osobistego poświęcenia siebie i naszych rodzin Sercu Jezusa. Przygotowaniem do tego aktu niech będzie wspólne odmawianie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa (także w domach – ci, którzy nie mogą w kościele).
 11. Od przyszłej niedzieli (26.06.) do końca wakacji Mszę popołudniową z godz. 17:00 przesuwamy na godz. 20:30.
 12. Sięgajmy po prasę katolicką. W „Przewodniku”: m.in. o tym, ze w Kościele są różne powołania – czy jesteśmy gotowi je odkryć? W art. „Władza bez rządzenia” – o tym, czy nadchodzi czas, aby świeckich dopuścić do zarządzania Kościołem. Co oznacza Serce Jezusa – gorejące ognisko miłości; Jak ułożyć trudne relacje w rodzinie. I kiedy narodził się naród ukraiński. I wiele informacji z życia Kościoła w diecezji, w kraju i na świecie.
 13.  W ostatnich dniach odszedł do wieczności śp. Marek Zieliński, l. 56, z ul. Dolnej Waleniowej. Jego pogrzeb w środę: o 9:30 – różaniec w naszej kaplicy dnia codziennego, o 10:00 – Msza, potem pochówek urny na naszym cmentarzu.  „Wieczny odpoczynek…”