Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022)

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiamy: w niedziele o godz. 16:30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej. Zachęcamy do uczestniczenia w nim.
 2. W poniedziałek, 13.06. nabożeństwo fatimskie w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym, po Mszy wieczornej.
 3. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w środę po Mszy i nabożeństwie. (ok. godz. 19:00). Prosimy również starsze dzieci (od V kl.) i młodzież do niesienia feretronów. Pomóżmy dziewczynkom zebrać kwiatki do sypania podczas procesji; prosimy o ich przyniesienie do kościoła w środę na Mszę św. wieczorną.
 4. Ołtarze na Boże Ciało staną: I ołtarz: przy ul. Kukułczej 2 (przy domu pp. Jurczyk) – proszę o pomoc sąsiadów z ul. Grunwaldzkiej i Kukułczej, Żywy Różaniec oraz kręgi DK I i VI; II ołtarz: przy ul. Kukułczej 9 (dom pp. Balcer) – proszę o sąsiadów z ul. Kukułczej i Dzięciołowej, SWP oraz kręgi II i VII DK; III ołtarz: przy ul. Dzięciołowej 8 (dom pp. Chrzan i Barczyńskich) – proszę o pomoc sąsiadów z ul. Dzięciołowej i Gawroniej i Głuszcowej oraz kręgi III i V DK; IV ołtarz: na ścianie kościoła – proszę o pomoc sąsiadów z ul. Kolibrowej, oazę młodzieżową oraz krąg IV DK. Nadstawy dekoracyjne, schody i konstrukcje można odebrać z kościoła w środę wieczorem.
 5. W czwartek, 16.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze Święte – jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12:00, której nie będzie. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy o 10:30 z kościoła przez parking przy skrzyżowaniu, następnie drogą serwisową wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, dalej Kukułczą, Dzięciołową, Gawronią i Kolibrową do kościoła. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy (udział w samej tylko procesji temu nie zadośćczyni!)
 6. W Boże Ciało zapraszamy na koncert uwielbieniowy „18 i już” (z ok. 18 rocz. powstania naszej diecezji) na Wyspie Młyńskiej o godz.16.00. Szczegóły na plakacie. Tego dnia o godz. 17:00 wyruszy milczący marsz mężczyzn za Najświętszym Sakramentem z Katedry na Wyspę Młyńską.
 7. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy w przyszłą niedzielę (19.06.) na Mszę o godz. 17:00, a po niej na spotkanie formacyjne.
 8. W niedzielę, 19.06. zapraszamy na X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o godz. 12:30 ze Starego Rynku do Bazyliki św. Wincentego á Paulo, po Eucharystii  odprawionej o godz. 11:00 w katedrze przez biskupa Krzysztofa.
 9. Sięgajmy po prasę katolicką. W „Przewodniku”: m.in. O czym mówi nam Trójca Święta? – jaki mamy obraz Trójjedynego Boga? „Nominacje na dziś i jutro”, czyli o tym, jakie znaczenie ma dla Kościoła kogo Papież ogłasza kardynałem? Pokarmowe rewolucje rozmowa o zdrowotnych konsekwencjach otyłości u dzieci, fobiach żywieniowych i roli rodziców. I wiele wiadomości z życia Kościoła w diecezji, w Polsce i zagranicą.
 10. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj nasza młodzież oazowa kwestuje po Msza Świętych na fundusz rekolekcji letnich. Wspomagają też Fundację „Życie i Rodzina” w zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek. Wesprzyjmy młodzież i w jednym I w drugim! [tu parę słów zachęty od przedstawiciela/ki młodzieży].
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Patryk Wawrzynowicz, l. 24, ul. Motylowej. „Wieczny odpoczynek…”