Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (05.06.2022)

  1. Zesłaniem Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku Komunii św. (i najlepiej też spowiedzi) właśnie w tym czasie. Polsce został on łaskawie przedłużony aż do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli mija za tydzień, 12.06. Wynika to z przykazania kościelnego. A zatem w tych dniach już „ostatni dzwonek”!
  2. Jutro (w poniedziałek) II dzień Zielonych Świąt, czyli święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte u nas jak w dzień powszedni: o 7:00 i 18:00, będzie też dodatkowa  Msza o 10:30, ale nie będzie Mszy o godz.  19:00.
  3. W poniedziałek także kolejne spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym: o godz. 17:30 – modlitwa przed Najśw. Sakramentem, o 18:00 – Msza święta w ich intencji, a po niej spotkanie formacyjne z katechezą: „Dlaczego akurat paw był umieszczany nagrobkach pierwszych chrześcijan”. Zapraszamy członków APDC i chętnych do modlitwy za dusze cierpiące.
  4. Prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji grobu Pańskiego –  w środę po Mszy wieczornej. Każde ręce chętne do pomocy są mile widziane!
  5. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę, 11.06. o godz. 12:00 w kawiarence. Zapraszamy również chłopców, którzy chcą dołączyć do służby przy ołtarzu.
  6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawimy w niedziele o 16:30, a w dni powszednie – po Mszy wieczornej.
  7. Młodzież oazowa podczas kiermaszu w zeszłą niedzielę zebrała 2300 zł. Serdecznie dziękują, pozdrawiają z Krościenka i zapewniają o modlitwie, zwłaszcza za ofiarodawców. W przyszłą niedzielę młodzi będzie kwestować po Mszach Świętych na fundusz rekolekcji letnich.
  8. Serdecznie dziękuję również za ofiary zebrane dzisiaj na tacę: dzięki Waszej ofiarności możemy kontynuować prace kamieniarskie na III stopniu schodów do świątyni.
  9. Plakaty w gablocie zachęcają do udziału w Warsztatach Gospel, które przygotują do Koncertu Ewangelizacyjnego „Osiemnaście i już” (na 18-te urodziny diecezji) na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało popołudniu (to dla obojga płci). A dla Panów zaproszenie na Ekumeniczne Forum dla Mężczyzn organizowane przez wspólnotę „Lew Judy” w kościele jezuitów. Szczegóły na plakatach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki. W nim m.in. „Kiedy Ducha mówi do Kościoła”; „Dziesięć dowodów Miłości” – o 10 siostrach elżbietankach, które zostaną beatyfikowane w sobotę 11.06. we Wrocławiu. Ich męczeństwo przypomina historię św. Maksymiliana. „Politycy bez Komunii” – tym, że polityka nie jest wyjęta z moralności i nakazów wiary; a także 2 teksty o katolikach i Kościele w Chinach oraz o tym „Jak zachować spokój, gdy ktoś cię prowokuje”.