Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05.2022)

 1.  Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach św. młodzież oazowa zaprasza na kiermasz (nie tylko książek), z którego dochód zasili fundusz wspólnotowego wyjazdu do Krościenka na przyszłą sobotę i niedzielę.
 2. Dzielimy się radością, ze nasi trzej lektorzy zdali dziś z wyróżnieniem egzamin, by pełnić w przyszłości posługę ceremoniarzy liturgicznych. Gratulujemy Franciszkowi Jaroszowi, Jakubowi Korneckiemu i Grzegorzowi Brikholzowi!
 3. Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasi sąsiedzi z parafii na tarasie obchodzą uroczystość patronalną i można tam uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Do końca maja (czyli do wtorku) zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej A od czerwca (od środy) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa. odprawiamy je: a w dni powszednie – po Mszy wieczornej, w niedziele (począwszy od dzisiaj) – o 16:30.
 5. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przygotujmy się na to wydarzenie uczestnicząc w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odprawiamy po wieczornej Mszy Św. wraz z nabożeństwem majowym. Przypominamy też o obowiązku spowiedzi i Komunii Św. w okresie wielkanocnym (II przykazanie kościelne).
 6. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne (z powodu naszych wyjazdów służbowych). W zamian za to otwarte będzie w środę w tych samych godzinach.
 7. W środę Msza św. w int. osób uzależnionych i ich rodzin o godz. 18:00. A w każda środę miting wspólnoty AA w salce Dziadka na parterze.
 8. Spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek, o godz. 16:30.
 9. W I czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24:00, a w I piątek spowiedź od godz. 16:30, a po mszy i nabożeństwie adoracja w int. naszej parafii i Ojczyzny oraz o pokój na Ukrainie do godz. 23:00. W I sobotę miesiąca Godzinki maryjne o 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia matki Bożej z Fatimy.
 10. W Wigilię Pięćdziesiątnicy, tj. w przyszłą sobotę, 04.06., zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpoczniemy Apelem Maryjnym o 21:00, a zakończymy Mszą wigilijną ku czci Ducha Świętego o godz. 22:00. Zapraszamy!
 11. Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę po Mszy o 10:30 w kawiarence.
 12. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać rocznicę I  Komunii św. dzieci z kl. IV. W związku z tym próba liturgiczna dla tych dzieci we wtorek, 31.05. o godz. 16:30. Będzie to jedyna próba, dlatego obecność obowiązkowa.
 13. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z kl. II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. będzie także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 12:00.
 14. Czytajmy prasę katolicką. Przewodnik Katolicki dziś zawiera dodatek „5 minut z Bogiem” – modlitewnik na czerwiec (cena zestawu: 9,50 zł) A w środku numeru m.in.: „Zdumiewa mnie odwaga Ukraińców” oraz „Pojechaliśmy, aby powiedzieć, że będziemy pomagać” –  relacja dwóch arcybiskupów z wizyty na Ukrainie. A także „Legendy pokonać się nie da” – o legendzie obrońców Azowstalu oraz „Uspokoić kraj może tylko prymas” –
 15. Kolejny, już 3-ci tydzień przeżyliśmy bez żadnego pogrzebu. Bogu niech będą dzięki!