Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną (22.05.2022)

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy: niedzielę o 16:30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.
 2. Dziś transmisja z beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca o godz. 15:00 w w TV Trwam.
 3. W najbliższy czwartek, 26.05. (Dzień Matki) przeżywać będziemy uroczyście 31. rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Miało to być razem z Ks. Biskupem (stało się inaczej ze względu na przesunięcie terminu bierzmowania), będzie skromniej, we własnym gronie, ale tez uroczyście. Na wieczorną Mszę Świętą o 18:00 serdecznie zapraszam wszystkich żyjących budowniczych kościoła i w wszystkich, którzy dzisiaj włączają się w budowanie tej wspólnoty parafialnej. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy na agapę do kawiarenki. Będzie tort jubileuszowy, a wspólnoty: oazowe, Żywego Różańca, Stow. Wspierania Powołań i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym proszę o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.
 4. W sobotę, 28.05. biuro parafialne będzie nieczynne ze względu na święcenia kapłańskie, które odbędą się w katedrze o godz. 9:30. Zamiast tego będzie otwarte w piątek w godz. 9:00-10:00.
 5. W przyszłą niedzielę ks. kan. Dariusz Sobczak, przed 25 laty wikariusz naszej parafii, a obecnie dyrektor Choru Prymasowskiego w Gnieźnie, odprawi Mszę Świętą o godz. 10:30 dziękując P. Bogu za jubileusz 25 lat kapłaństwa, z których pierwsze cztery spędził tu, na Osowej Górze.
 6. Także w przyszłą niedzielę (już od sobory wieczora) po każdej Mszy Świętej młodzież oazowa organizuje kiermasz „z Janem Pawłem II”, z którego środki przeznaczy na dofinansowanie pielgrzymki oazowej do Krościenka – Centrum Ruchu Światło-Życie. Dodatkowo w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 zapraszamy na koncert w wykonaniu młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – święto patronalne i odpust z tej okazji u naszych Sąsiadów z „górnego tarasu”. Suma odpustowa będzie tam o godz. 12:15.
 8. Rocznicę I Komunii św. będziemy świętować w I niedzielę przyszłego miesiąca, czyli 05.06. na Mszy Świętej o godz. 12:00. Po tej Mszy będzie także pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z II kl., które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 9. Grupa Duszpasterska „Urzekające” zaprasza kobiety na Warsztaty dla kobiet: O PRZYJAŹNI Z SAMĄ SOBĄ.  Poprowadzi je kapucyn  br. Piotr Wardawy z Zakroczy-mia. Szczegóły na plakacie.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelakie wsparcie dla naszej parafii. Dzięki Waszym ofiarom rozpoczniemy kolejny etap prac kamieniarskich na schodach do kościoła.
 11. Polecamy lekturze Przewodnik Katolicki , w którym dziś następujące teksty: Kryzys powołań czy powołani w kryzysie? Kapłaństwo kobiet? – o dyskusji na ten temat w kontekście tego, co stało się u luteran. Także o tym, że każdy styl matkowania ma, obok wad, także pozytywne konsekwencje. Ponadto relacja ze święceń diakonatu naszego praktykanta, kl. Alberta w bydgoskiej katedrze.. Warto poczytać!
 12. Kolejny tydzień przeżyliśmy bez strat w ludziach: Bogu niech będą dzięki!