Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą (12.09.2021)

 1. Zapraszamy do wspólnego udziału w wielkim wydarzeniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Zorganizowaliśmy transmisję telewizyjną w kościele o godz. 12:00. Dlatego wyjątkowo nie będzie o tej godz. Mszy Świętej.
 2. Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 19.09. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań włącza się w Archidiecezjalne Dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego w sobotę, 18.09. w Gnieźnie. W programie m. in. Msza dziękczynna w Bazylice Prymasowskiej u Grobu św. Wojciecha, prelekcja, zwiedzanie sali pamiątek po Prymasie Wyszyńskim w Muzeum Archidiecezjalnym. Koszt wyjazdu to 50 zł. Jest jeszcze parę wolnych miejsc. Można zgłaszać się do p. Katarzyny Chachuły lub Ks. Proboszcza.
 4. 13 września (poniedziałek) zapraszamy na różaniec fatimski o godzinie 20.30.
 5. W niedzielę 19 września 2021r. ulicami naszego miasta po raz dziewiąty przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią przejdzie w trzech grupach. Pierwsza grupa wyruszy ze Starego Rynku o godz. 14.00, druga grupa z ul. Przyrzecze, a trzecia grupa z ul. Grodzkiej, sprzed Seminarium. Zapraszamy do udziału. Naszych parafian prosimy, aby spotkali się o godzinie 14.20 przy Seminarium Duchownym.
 6. Ze stolika z prasą katolicką można pobrać ulotki związane z przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 7. Tych wszystkich, którzy chcą podjąć modlitwę wstawienniczą za naszą parafią, prosimy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10.30 do kaplicy.
 8. Informujemy, że w siedzibie Rady Osiedla Osowa Góra przy ul: Dolna Waleniowa 1b odbędzie się SPIS LUDNOŚCI przez rachmistrza spisowego: w najbliższy czwartek, 16 września w godz. od 10:00 do 17:00.
 9. Katechezę przedmałżeńską z tańcem rozpoczniemy w poniedziałek, 11.10. w naszej kawiarence. Przekażcie wiadomość młodym i zachęcajcie. Szczegóły: na ulotkach , które można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Aktualności”.
 10. Ks. Wojciech zaprasza na autokarową, jednodniową pielgrzymkę do Poznania w sobotę, 16.10.Głównym celem wyjazdu jest poznanie historii Trzech Hostii, pierwszego udokumentowanego Cudu Eucharystycznego w Polsce. Zostały 4 miejsca wolne. Koszt 70 zł. od osoby, wyjazd o 7:30. Zapisy w zakrystii. Informujemy że jest planowana pielgrzymka do Legnicy w dniu 13 listopada – to ostatnie miejsce Cudu Eucharystycznego w Polsce.
 11. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Poświęcony jest w całości nowym błogosławionym Kościoła katolickiego.
 12. Życzymy wspaniałej niedzieli. Trwajmy przy Jezusie.