Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą (29.08.2021)

 1. Dziś po raz ostatni Msza Święta wieczorna o godz. 20:30. Od przyszłej niedzieli wróci na swe popołudniowe miejsce – na godz. 17:00.
 2. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym Msza Święta będzie w środę, 01.09. o godz. 8:00 (o 9:00 jest rozpoczęcie roku w szkole) – poświęcimy tornistry i przybory szkolne naszym „pierwszakom”.
 3. 02.09., w I czwartek miesiąca modlitwę w int. powołań rozpoczniemy Mszą o godz. 18:00, i przedłużymy w formie adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 24:00.
 4. 03.09., w I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź wszystkich, ale szczególnie dzieci i młodzież od godz. 16:30. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie do serca P. Jezusa także adoracja w int. naszej parafii i Ojczyzny do godz. 23:00.
 5. W piątek również zapraszamy na I powakacyjne spotkanie oazowe: dzieci Bożych o godz. 16:30, a młodzieży po Mszy wieczornej.
 6. W I sobotę miesiąca, 04.09. o godz. 6:30 Godzinki maryjne, a po Mszy porannej także nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. Księża odwiedzą chorych z posługa sakramentalną. Biuro parafialne będzie w tym dniu wyjątkowo nieczynne.
 7. IX Parafialna Pielgrzymka Rowerowa do Byszewa wyruszy do sanktuarium Matki Bożej w I sobotę września, tj. 04.09. Zachęcamy starszych i młodszych miłośników dwóch kółek do włączenia się. Zbiórka przed kościołem o godz. 8:15. Po drodze przy krzyżach i kapliczkach modlimy się na różańcu, na miejscu Eucharystia o godz. 12:00 i piknik w ogrodach proboszczowskich Powrót popołudniem.
 8. Pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów i kandydatów będzie w sobotę, 11.09. o godz. 10:00.
 9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza na studia magisterskie oraz podyplomowe dające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół (Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne; 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne i Roczne Podyplomowe Studium Katechezy Przedszkolnej). Ponadto od nowego roku zaprasza na 3-semestralne Podyplomowe Studia z Etyki dające kwalifikacje do nauczania etyki we wszystkich tyach szkół. Rekrutacja trwa do 20 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożono ulotki przedstawiające sylwetkę bydgoszczanki Matki Reginy Woronieckiej, misjonarki, założycielki Zgromadzenia Sióstr Służebnic Prawdy Bożej w Indiach, której 100-lecie urodzin przypada we wrześniu. Jej siostry z Indii pracują również w Bydgoszczy. W przyszłą niedzielę, 05.09. w katedrze bydgoskiej będziemy modlić się o jej beatyfikację podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.
 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m.in. o katechezie szkolnej – że „Kryzys jest szansą”; „Eucharystia – oczywistość przeżywana na nowo” – tym, czy próbować ją zrozumieć i jak przekonać młodych do pójścia na nią; „20 lat zniweczonych w 20 dni” – to o Afganistanie, który jest jak puszka Pandory; o kard. Wyszyńskim, który uczył modlić się pracą – „Pracowity jak prymas”, a także potrzebie samorozwoju rodzica, karach i dyscyplinie w tekście „Przynależność daje szczęście”.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszli do wieczności: śp. Jerzy Kabat, l. 66, z Pawłówka i śp. Janina Adamska, l. 97 z ul. Sępiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie