XI Niedziela zwykła (16.06.)

 1. Nabożeństwo czerwcowe – dziś (w niedzielę) o godz. 16:40, a w dni powszednie – bezpośrednio po Mszy wieczornej. Od przyszłej niedzieli nabożeństwa czerwcowe będzie zaraz po Mszy o godz. 10.30
 2. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Na czas wakacji przesuwamy ją na godz.  20.30.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim 30 panom, którzy w sobotę pomogli przy rozładunku 22 ton brykietu opałowego na kolejny sezon grzewczy. Za tę dostawę zapłaciliśmy  23 100 zł.
 4. Wczoraj (w sobotę) Ks. Biskup pobłogosławił nowych ministrantów słowa Bożego. Z naszej parafii są to: Zuzanna Wodecka, Błażej Duszyński oraz Antoni Frieske. Cieszymy się nimi i życzymy radości w służbie Słowu.
 5. W ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralny Musica in Urbe (Muzyka w mieście) gościmy dziś podczas Eucharystii o 10.30 Chór Kameralny Pro Arte z Inowrocławia. Po Mszy chcemy ich podjąć w kawiarence kawą i ciastem. Prosimy o pomoc w ich ugoszczeniu.
 6. Msza Święta dziękczynna za mijający rok szkolny będzie w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
 7. Na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży, zaprasza ks. Paweł. Są jeszcze wolne miejsce na Oazę Ministrancką w terminie od 16 lipca do 1 sierpnia, oraz na Oazę Nowego Życia stopnia podstawowego oraz I stopnia w terminie od 28 czerwca do 14 lipca. Zapisy do poniedziałku 17 czerwca przez stronę internetową www.oaza.bydgoszcz.pl.
 8. Uczniów klas VI, którzy od nowego roku szkolnego rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w niedzielę 23 czerwca, na krótkie spotkanie po Mszy o godz. 12.00.
 9. W sobotę, 22.06. na pielgrzymkę do Kołobrzegu wyruszamy o godz. 5:30 spod Netto. Powrót do Bydgoszczy ok. godz. 22:00. Kolejna pielgrzymka do korzeni będzie do Pelplina w sobotę, 28.09. Zapisy od następnej niedzieli.
 10. Charytatywny turniej piłkarski pt. „Gramy dla Olka” (naszego małego, niepełnosprawnego parafianina) organizuje ZS nr 24: we wtorek (18.06.) od godz. 9:00. (Wśród drużyn reprezentacje: policji, księży, żandarmerii, służby więziennej oraz uczniów i nauczycieli). A przy okazji także „pchli targ” i kiermasz ciast.
 11. Możemy jeszcze przyjąć nawet 3 małżeństwa lub rodziny z dziećmi na rekolekcje ewangelizacyjne w Swarzewie nad morzem i Zatoką Pucką (w dniach 22-29.06.). Możemy też zaoferować dofinansowanie w kwocie ponad 1000 zl. Więcej szczegółów u Ks. Proboszcza.
 12. 4-osobowa rodzina z naszej parafii poszukuje domu (albo części domu) na wynajem. Deklaruje gotowość pomocy osobie/osobom starszym.
 13. Zachęcamy do lektury  Przewodnika Katlolickiego, w którymdziś m.in. sylwetka ks. Michała Rupacza – nowego polskiego błogosławionego. Nie walczył z komunistami, ale głosił Ewangelię; a także o postulatach jakie  Związk Dużych Rodzin kieruje w stosunku do systemu podatkowego w naszym kraju.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Irena Damazyn, l. 75 z ul. Przepiórczej. Pomódlmy się także za śp. ks. Tadeusza Zabłockiego – najstarszego kapłana naszej diecezji (przeżył l. 93), wieloletniego proboszcza w parafii Najśw. Serca P. Jezusa w Solcu Kuj., którego pogrzeb odbędzie się w jutro w Solcu o godz. 12:00. Wieczony odpoczynek racz im dać, Panie