X Niedziela zwykła (09.06.2024)

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy upiększyli procesje eucharystyczne podczas tradycyjnej „oktawy Bożego Ciała”, zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz młodzieży noszącej feretrony: wielkie „Bóg zapłać!”.
 2. Nabożeństwo czerwcowe – dziś (w niedzielę) o godz. 16:40, a w dni powszednie – bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 3. We czwartek, 13.06. różaniec fatimski (z procesją) będzie po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.
 4. W piątek, 14.06. obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala BM – współpatrona naszej diecezji. Wieczorem, o 18:00 odprawimy mszę wotywna ku czci Ducha Świętego z podz. za Jego dary i z prośbą o uzdrowienie obecnych na Eucharystii; po niej także modlitwa o uzdrowienie przed Najśw. Sakramentem.
 5. Ks. Paweł odwiedzi „swoich” chorych w najbliższy piątek, 14 czerwca 2024 roku, od godz. 7.30.
 6. W sobotę przybędzie do nas transport brykietu opałowego na kolejny sezon grzewczy. Bardzo serdecznie proszę panów do pomocy w rozładowaniu – na godz. 10:00 (tym bardziej, że nie możemy liczyć na młodzież oazową – bo będą w Bieszczadach).
 7. W najbliższą sobotę trójka osób z naszej wspólnoty parafialnej zostanie włączona przez Bp. Krzysztofa Włodarczyka do grona Ministrantów Słowa Bożego podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9:00 w parafii bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy.
 8. W sobotę również kolejna randka małżeńska w kawiarence o godz. 20:00.
 9. Stowarzyszenie „Chór Kameralny Akolada” w Bydgoszczy organizuje  w dniach 15-16.06  VI Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny Musica in Urbe (Muzyka w mieście). W ramach tego wydarzenia, w niedzielę, 16.06., podczas Mszy o godz. 10.30 gościć będziemy w naszej parafii Chór Kameralny „Pro Arte” z Inowrocławia. Po Mszy chcemy ich podjąć w kawiarence kawą i ciastem. Prosimy o pomoc w ugoszczeniu ich.
 10. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do korzeni – do Kołobrzegu (w sobotę 22.06.). Jeśli uzbieramy 40 osób, koszt przejazdu spadnie do 100zł./os. Tam będzie także czas na spacer nad morzem. Zachęcamy!
 11. Możemy jeszcze przyjąć 1 małżeństwo lub rodzinę z dziećmi na rekolekcje ewangelizacyjne w Swarzewie nad morzem i Zatoką Pucką (w dniach 22-29.06.). Możemy też zaoferować dofinansowanie. Więcej szczegółów u Ks. Proboszcza.
 12. 4-osobowa rodzina z naszej parafii poszukuje domu (albo części domu) na wynajem. Deklaruje gotowość pomocy osobie/osobom starszym.
 13. Nie zaniedbajmy obywatelskiego obowiązku uczestniczenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To od naszych głosów zależy, jaka będzie ta Europa.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku m.in. o tym dlaczego bronimy krzyża; o tym że wzrasta w Polsce liczba osób niewierzących i co z tego wynika dla Kościoła; o tym dlaczego uroczystość NSPJ jest właśnie w piątek po zakończeniu oktawy Bożego Ciała; oraz rozmowa z abp. J. Kupnym, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu o recepcie na kryzys wiarygodności Kościoła.