Ogłoszenia na VI Niedzielę zwykłą (11.02.2024)

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 udzielimy sakramentu chorych naszym starszym i chorującym parafianom. Bardzo prosimy, aby osoby, które zamierzają przyjąć ten sakrament, wypisały na kartkach imię, nazwisko, wiek i adres, które musimy wpisać do parafialnej księgi chorych odnotowując fakt przyjęcia tego namaszczenia.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję także ekipie, która w miniony wtorek uprzątnęła szopkę, choinki i dekorację bożonarodzeniową.
  3. We wtorek, 13.02., zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17:30 a o 18:00 będzie Msza Święta w int. dzieci od Rodziców z Żywego Różańca.
  4. W najbliższą środę, 14.02- . obchodzimy nie tylko pop-kulturowe „walentynki”, ale też rozpoczynamy okres przygotowania paschalnego, który w naszej polskiej tradycji określamy jako „Wielki Post”. W Popielec – dodatkowe Msze o godz. 10:30 i o 19:15 – na każdej posypiemy głowy popiołem na znak rozpoczynającej się pokuty za grzechy. Obowiązuje nas wtedy ścisły post jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (maksymalnie 3 posiłki dziennie, ale tylko 1 do syta).
  5. Zgodnie z tradycją lokalną w Środę Popielcową podczas wszystkich Mszy zbieramy ofiary na wsparcie hospicjów Diecezji Bydgoskiej: Hospicjum Ks. J. Popiełuszki w Bydgoszczy, św. Elżbiety w Złotowie oraz Stacji Opieki Długoterminowej Caritas w Sępólnie Krajeńskim.
  6. Do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie organizowanej przez Caritas dołączymy w niedzielę zbierając na ten cel ofiary do puszek .
  7. W okresie W. Postu nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek: o 17:30 – z udziałem dzieci, o po Mszy wieczornej ok. 18:30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:30 z serią kazań pasyjnych, które wygłosi ks. Szymon.
  8. W Przewodniku Katolickim o tym, że to my uszlachetniamy cierpienie; warto też przyjrzeć się motywacji osób, które zrezygnowały z konsumpcji alkoholu oraz o piekle – czy jest czy nie jest dla ludzi.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bogdan Kawecki, l. 77 z ul. Kormoranów i śp. Bogdan Nowiński, l. 62 z ul. Strusiej. Jego ostatnie pożegnanie w poniedziałek, 12.02. o godz. 11:30 w krematorium, a Msza pogrzebowa w naszym kościele – we wtorek, 13.03.,  o godz. 11:00 i pochówek urny na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…