Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą (04.02.2024)

 1. Zakończyliśmy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania Was w Waszych domach, za wszystkie rozmowy i troskę o nasz Kosciół, czego wyrazem są także ofiary kolędowe złożone przy tej okazji. Ci, którzy jeszcze nie przyjęli kolędy, a chcą to uczynić, mogą w biurze parafialnym indywidualnie ustalić termin tego spotkania: od poniedziałku będą wizyty kolędowe uzupełniające. W przyszłą niedzielę podsumujemy kolędę.
 2. Żywy Różaniec spotka się po Mszy o 10:30 w salce Dziadka na parterze. Młodzież z kl. I przygotowująca się do bierzmowania ma kolejne spotkanie po Mszy o 10:30 w kawiarence. Pary małżeńskie zainteresowane formacją w Domowym Kościele (gałęzi rodzinnej Rochu „Światło-Życie”) spotkają się bezpośrednio po Mszy o 10:30 w kaplicy, a po zebraniu się przejdą do salki oazowej na I piętrze.
 3. W poniedziałek, 05.02. jest nasz dyżur adoracyjny: jako jedyna parafia w diecezji podejmujemy w tym dniu całodzienną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy porannej w kaplicy, zakończymy przed Mszą wieczorną. Bardzo proszę: niech każdy, kto tylko może przyjść do kościoła, znajdzie choć 15 min. na spotkanie z Panem w osobistej modlitwie adoracyjnej. Plan adoracji (na osobnej kartce) i w gablocie.
 4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym spotka się w poniedziałek, 05.02. na Mszy o 18:00 i po niej kolejne spotkanie formacyjne.
 5. Prosimy o pomoc w demontażu szopki i choinek: we wtorek po Mszy wieczornej (nie będzie adoracji). Każde ręce gotowe do pomocy przydadzą się (dziecięce też)!
 6. Msza Święta w int osób uzależnionych i ich rodzin – w I środę miesiąca o 18:00. Po niej, od 19:00 – miting otwarty AA w salce Dziadka na parterze.
 7. Biuro parafialne we wtorek będzie czynne tylko popołudniu, rano – nieczynne.
 8. Kolejna Msza wotywna ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie wszystkich obecnych na niej – w piątek, 09.02. o godz. 18:00, a po Mszy modlitwa uwielbienia i błagalna o uzdrowienie przed Najśw. Sakramentem.
 9. W sobotę, 10.02. – kolejna Randka Małżeńska. Zapraszamy małżonków do kawiarenki dialogowej o godz. 20:00.
 10. W przyszłą niedzielę, 11.02., (wspomnienie Matki Bożej z Lourdes) obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Eucharystia z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10:30. Wszystkie osoby chore i starsze, które chcą przyjąć sakrament chorych podczas Eucharystii prosimy o przyniesienie kartki na której będzie: imię, nazwisko, wiek, adres i parafia zamieszkania (jeśli ktoś jest spoza naszej parafii) osoby przyjmującej sakrament. Jest to potrzebne, aby dokonać wpisu w parafialnej Księdze Chorych. Mamy taki obowiązek nałożony przez Ks. Biskupa. Prosimy także o pomoc w dowiezieniu chorych i starszych na tę Eucharystię.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy. W Przewodniku Katolickim: Co dalej z lekcjami religii?;  Czas na zakaz surogacji; a także o nowych formach prześladowania za wiarę: Na świecie jest ponad 365 milionów chrześcijan, którzy cierpią prześladowania za wiarę (o 5 milionów więcej niż w ub. Roku!). Polecamy także Mały Przewodnik dla dzieci oraz KNC – czasopismo służby liturgicznej.
 12. Odszedł do wieczności: śp. Stanisław Kudłacz, l. 91, z ul. Grunwaldzkiej. Pogrzeb będzie prawdopodobnie w czwartek (do potwierdzenia). oraz śp. Piotr Cirocki, l. 56 z ul. Głuszcowej. Wieczny odpoczynek