Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą (19.11.2023 r.)

  1. Rozpoczynamy nasze doroczne Rekolekcje Ewangelizacyjne. Spotkania rekolekcyjne: w niedzielę na wszystkich Mszach, w poniedziałek – o 10:45 (tak wyjątkowo ze względu na młodzież ze szkoły, która może dojść na tę godzinę) i 18:45, a we wtorek, środę i czwartek o 10:30 oraz o 18:45.
  2. Wraz z cały Kościołem przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Módlmy się za nich i wspomagajmy, np. ciepłą odzieżą dla mężczyzn. Nasz Parafialny Zespół Caritas dziękuje za każdą pomoc potrzebującym i prosi, by odzież przekazywana do punktu była w dobrym stanie i czysta.
  3. W tym tygodniu w Kościele wspominamy: w poniedziałek: św. Rafała Kaliowskiego, prezbitera; we wtorek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę: św. Cecylię dziewicę i męczennicę; w piątek: świętych męczenników z Wietnamu Andrzeja i towarzyszy.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po Mszy o godz. 10:30 odnowimy wspólnotowo Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę o godz. 10:30 i po niej spotkanie formacyjne w kawiarence.
  6. Wymienianki roczne do coniedzielnej modlitwy za zmarłych można składać do końca listopada w biurze parafialnym najlepiej w godzinach otwarcia, ewentualnie po Mszach Świętych w dni powszednie. Nowy cykl rozpoczniemy od pierwszej niedzieli adwentu.
  7. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Podlasie i Litwę w terminie od 5 do 9 czerwca przyszłego roku. Szacowany koszt za osobę ok. 2700 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Szymona.
  8. Warto sięgnąć po prasę katolicką. W Przewodniku Katolicki. Którędy po synodzie? Dokąd prowadzi antyreligijne zacietrzewienie? oraz po co papież jedzie na szczyt klimatyczny? Polecamy także papieskie L’Osservatore Romano.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszła do wieczności śp. Renata Margańska l. 78, z Pawłówka; szczegóły dot. pogrzebu nie zostały jeszcze ustalone. Wieczny odpoczynek racz im dać. Panie