Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą (12.11.2023 r.)

 1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie z mottem: „To jest zawsze nasz dom”. Nie tylko módlmy się za chrześcijan w krajach biblijnych, postarajmy się także o pomoc materialna korzystając z nr konta organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Spotkanie formacyjne  dla rodziców i dzieci I-komunijnych odbywa się dzisiaj (12.11.) na Mszy o 12:00 i po niej ciąg dalszy.
 3. Tradycyjnie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na wspólny śpiew pieśni patriotycznych z okazji rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości w niedzielę, 12 listopada, o godz. 18.00 w naszym kościele. Czas trwania koncertu – 1 godzina. Po koncercie młodzież będzie zbierała ofiary na pielgrzymkę oazową. Przyjdźmy całymi rodzinami, zabierzmy ze sobą dzieci i młodzież.
 4. Różaniec fatimski – w poniedziałek, 13.11. o godz. 17:30, a po nim Msza w int. dzieci od rodziców z Żywego Różańca.
 5. Ogłoszenia dla LSO. Wszyscy ministranci ołtarza spotykają się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej na swojej zbiórce. Natomiast wszyscy ministranci słowa Bożego oraz ceremoniarze – w czwartek po Mszy wieczornej.
 6. Spotkanie grupy niepełnosprawnych – w sobotę, 18.11. o godz. 11:00 w salce Dziadka na parterze.
 7. W przyszłą sobotę, nauką o godz. 18:45 rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne. Otoczmy modlitwą ks. Rafała Jarosiewicza wraz z ekipą prowadzącą.
 8. W niedzielę misyjną, 2 tyg. temu do puszek zebraliśmy 2248 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” Serdecznie dziękuję także p. Marianowi, któremu zawdzięczamy odnowione i poprawione klęczniki.
 9. Nowe plakaty w gablotach zapraszają na Diecezjalny Dzień Młodych (w przyszłą sobotę w hali Chemika) oraz na 4. Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej (od przyszłej niedzieli do czwartku).
 10. Polecamy Przewodnik Katolicki, a w nim: Mój, twój, nasz patriotyzm; Po co Papież leci do Dubaju? Siedem radości – jak poprawić nastrój w szare, jesienne dni; a także „Piękno i charyzma” – o Matce Teresie, która nadal pozostaje ikoną dobroczynności, choć nie uniknęła a kontrowersji.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszła do wieczności: śp. Mieczysława Kulmaga, l. 92, z ul. Platynowej. Jej pogrzeb w poniedziałek, 13.11.br., na cmentarzu parafii NSPJ: o godz. 13:30 – różaniec, o 14:00 – Msza pogrzebowa w kaplicy. Wieczny odpoczynek