Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą (05.11.2023 r.)

 1. Diakonia Społeczna zaprasza na film pt. „Figurant” (o agencie służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę) w Kinie Helios dziś o godz. 18:30. Należy być pół godziny przed projekcją. Prośba o odliczone 16 zł.
 2. Codziennie do środy 08.11. kontynuujemy modlitwę za zmarłych w wymieniankach jednorazowych z różańcem: w niedzielę o godz. 16:30, a w dni powszednie – o 17:30. Wymienianki roczne możemy zgłaszać w biurze parafialnym do końca listopada. Nowy cykl rozpoczniemy od I niedzieli Adwentu.
 3. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz wszystkich zaangażowanych w modlitwę za te dusze zapraszamy w I poniedziałek miesiąca, 05.11. na godz. 17.30. Będziemy prosić o ulgę dla cierpiących dusz, szczególnie tych polecanych w wypominkach, a po Mszy wieczornej będzie też katecheza o czyśćcu.
 4. W środę, 08.11. wyjątkowo nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy wieczornej ze względu na próbę przed koncertem w kościele.
 5. W piątek, 10.11. będzie także comiesięczna Msza wotywna ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie wszystkich obecnych o godz. 18:00.
 6. W sobotę, 11 listopada, będziemy świętować kolejną rocznicę Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10:30. Pamiętajmy o wywieszeniu flag.
 7. Spotkanie formacyjne  dla rodziców i dzieci I-komunijnych będzie w przyszłą niedzielę, 12.11. na Mszy o 12:00 i po niej ciąg dalszy.
 8. Tradycyjnie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na wspólny śpiew pieśni patriotycznych z okazji rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości w niedzielę, 12 listopada, o godz. 18.00 w naszym kościele. Czas trwania koncertu – 1 godzina. Po koncercie młodzież będzie zbierała ofiary na pielgrzymkę oazową. Przyjdźmy całymi rodzinami, zabierzmy ze sobą dzieci i młodzież. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy dostać ulotkę zapraszającą na ten koncert.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.
 10. Zespół Szkół nr 24 zatrudni pomoc kuchenną na pół etatu. Osoby zainteresowane tą pracą mogą kontaktować się  z sekretariatem szkoły.
 11. Wraz parafią MB Ostrobramskiej i MB Zwycięskiej organizujemy pielgrzymkę na Maltę śladami św. Pawła w październiku 2024 r. Koszt to 5300 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną (ks. Tomasz, proboszcz).
 12. „Strzał w dziesiątkę”, „Małżeństwo świadome celu” oraz Warsztaty Muzyki Liturgicznej – to wydarzenia, do których zachęcają nowe plakaty w gablotach.
 13. Polecamy Przewodnik Katolicki. W min: w jakim kierunku idzie Kościół i dzieło synodu? A także niezwykła postać Wandy Półtawskiej, która zmarła tuż przed swoimi 102. urodzinami oraz jak rozmawiać z dziećmi o wydarzeniach, które wstrząsają światem. L`Osservatore Romano poświęcone jest Światowym Dniom Młodzieży w Lizbonie.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności: śp. Władysław Dawidowicz, l. 75, z ul. Szpakowej. Jego pogrzeb w czwartek: o godz. 14:30 – różaniec, o 15:00 – Msza pogrzebowa w naszym kościele i pochówek na cmentarzu w Osowcu; oraz śp. Daniela Szkudlarek, l. 91, z ul. Jarząbkowej. Jej pogrzeb w środę: o godz. 11:00 Msza pogrzebowa, a pochówek na cmentarzu św. Antoniego przy ul. Chojnickiej. Wieczny odpoczynek…