XXIX Niedziela – Uroczystość św. Jana Pawła II – patrona województwa kuj.-pomorskiego (22.10.2023)

  1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień misyjny, który przeżywamy pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne. „Bóg zapłać!” również za te składane na tacę i za te przekazywane na konto parafii.
  2. Dziś liczymy wiernych. Uprzejmie proszę, aby w celu ułatwienia tego liczenia wychodzić głównymi drzwiami.
  3. W październiku zapraszamy na wspólny różaniec: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30, dla wszystkich – w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie – w niedzielę 29.10. po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o 10:30; a tych z kl. VII oraz ich Rodziców prosimy na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy o 12:00.
  5. W dn. 31.10. zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych o godz. 16.30 w kawiarence. A po Mszy wieczornej, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych po adoracji eucharystycznej zapraszamy też na modlitwę nieszporami.
  6. W naszej parafii zorganizujemy kolejne, już 7. Zawierzenie Maryi, które odbędzie się 8 XII, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzone będzie 33-dniowym przygotowaniem indywidualnym, które rozpocznie się 05.11.2023, Zapraszamy osoby, które chcą się zawierzyć po raz pierwszy, jak i te, które chcą odnowić swoje zawierzenie. Osoby chętne mogą już zgłaszać się do Anny Maćkowskiej która koordynuje to przygotowanie (tel. 668 810 758).
  7. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego: w nim. adhortacja o Małej Teresce, światowy dzień misyjny, jak manipulują internetowi idole oraz film Figurant – czyli jak inwigilowano Karola Wojtyłę.
  8. Wszystkim życzymy wspaniałej, pogodnej, Bożej niedzieli. Trwajmy przy Panu Jezusie!