Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą (10.09.2023)

 1. Spotkanie dla Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii Świętej dzisiaj (w niedzielę. 10.09.) – rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
 2. Zachęcamy serdecznie do obejrzenia filmu pt. „To Polacy z Markowej. Historia rodziny Ulmów” , który zostanie wyemitowany na antenie TV Trwam w niedzielę (10 września) o godz. 12.15. Kierownikiem produkcji filmu jest nasza młoda parafianka i animatorka oazowa Edyta.
 3. W środę. 13.09. różaniec fatimski w formie procesyjnej wokół kościoła po Mszy wieczornej. W czwartek, 14.09. obchodzimy święto podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek, 15.09. – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. Mszę wotywną ku czci Ducha Świętego z podziękowaniem za Jego dary i o uzdrowienie na niej obecnych, którą zwykle odprawiamy w II piątek miesiąca, tym razem musimy przesunąć na III pt., czyli na 22.09., bo w najbliższy piątek kolidowałaby ze wspomnieniem Matko Bożej Bolesnej.
 5. W piątek również zapraszamy na kolejne powakacyjne spotkanie oazowe: dzieci Bożych o godz. 16:30, a młodzieży po Mszy wieczornej.
 6. Kolejna Randka Małżeńska w przyszłą sobotę w kawiarence o godz. 20:00. Zapraszamy!
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców – będzie w przyszłą niedzielę, 17.09. Zapraszamy na Mszę o godz. 10:30, a po niej spotkanie w kawiarence.
 8. Młodzież, która uczestniczyła w ŚDM w Lizbonie pragnie podzielić się swoim doświadczeniem i wszystkich chętnych zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę (17.09.)  po Mszy o 17:00 w naszej kawiarence.
 9. Wspólne wyjście na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”  organizuje  Diakonia Społeczna w przyszłą niedzielę, 17.09. Seans w kinie Helios o godz. 19.00. Należy być pół godziny przed projekcją. Koszt – 16 zł. Prośba o odliczone pieniądze.
 10. Mamy już kalendarz intencji mszalnych na rok 2024. W biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować Msze Święte (1 osoba/rodzina – max. 6 terminów).
 11. Na cmentarzu parafialnym rozpoczęliśmy I etap prac budowlanych pod powstające kolumbarium. Przypominamy o uregulowaniu pokładnego (czyli opłaty cmentarnej) w 20 lat od ostatniego pochówku, jeśli rodzina chce nadal zachować prawa do grobu. Groby nie opłacone oraz zaniedbane zgodnie z prawe cmentarnym przechodzą w dyspozycję parafii i będą przeznaczane do kolejnych pochówków.
 12. Katechezę przedmałżeńską z nauką tańca rozpoczniemy w poniedziałek, 09.10. w naszej kawiarence. Przekażcie tę wiadomość młodym i zachęcajcie. Szczegóły – na plakacie w gablocie, na ulotkach i na stronie internetowej w zakładce „Aktualności”.
 13. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza na studia teologiczne: 1) magisterskie 5-letnie (zaoczne); 2) podyplomowe 2-letnie; i Roczne Podyplomowe Studium Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 14 września. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie www.bydgoskateologia.pl
 14. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym przede wszystkim historia rodziny Ulmów – jako znak na nasze czasy; relacja z papieskiej pielgrzymki do Mongolii, a także o Matce Bolesnej i Jej współcierpieniu pod krzyżem, które zrozumiałe jest nawet dla niewierzących; oraz „Rodzic idzie do szkoły” – czyli. o tym, jak nie przenosić swoich obaw na dzieci.
 15.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności: śp. Kazimierz Olearczyk, l. 84 z ul. Jarząbkowej. Jego pogrzeb będzie we wtorek: o godz. 10:00- różaniec, o 10:30 – Msza pogrzebowa, po niej pochówek na cmentarzy parafii św. Antoniego przy ul. Chojnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie