Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą (03.09.2023)

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowych księży wikariuszów: Szymona Lewandowskiego i Pawła Rybkę a także Daniela Lewandowskiego, kleryka VI roku naszego seminarium, który od piątku, 01.09. rozpoczął u nas praktykę pastoralną. Wszystkim Księżom życzymy dużo sił i błogosławieństwa Bożego w duszpasterskim zaangażowaniu w naszej parafii: Szczęść Wam Boże!
 2. Od tej niedzieli Msza wieczorna wróci na swe popołudniowe miejsce – na godz. 17:00.
 3. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym na Mszy Świętej o 12:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne naszym „pierwszakom”.
 4. Spotkanie Żywego Różańca jutro po Mszy o 10:30 w salce Dziadka na parterze.
 5. W naszej parafii jest zorganizowane  kolejne (6-te już!) Zawierzenie Maryi, które odbędzie się 7.10 – w dniu Matki Bożej Różańcowej. Poprzedzone będzie 33-dniowym przygotowaniem indywidualnym, które rozpocznie się już w poniedziałek 04.09.  Zapraszamy osoby, które chcą się zawierzyć po raz pierwszy, jak i te, które chcą odnowić swoje zawierzenie. Mogą już zgłaszać się do Anny Maćkowskiej – koordynatorki (tel. 668 810 758).
 6. Comiesięczne spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek, 04.09., o 17:30 – różaniec przed Najśw. Sakramentem, o 18:00 Msza w intencji dusz czyśćcowych.
 7. We wtorek, 05.09. – spotkanie animatorów kręgów DK będzie o godz. 19:30 w salce Dziadka na parterze.
 8. W I środę miesiąca, 06.09., Msza św. w int. osób uzależnionych o godz. 18:00, a o 19:00 Miting otwarty wspólnoty AA w salce Dziadka na parterze.
 9. W I czwartek miesiąca, 07.09. po Mszy wieczornej może być adoracja przez całą dobę o ile znajdzie się 48 osób chętnych do obstawienia każdej godziny obecnością przynajmniej dwóch osób. Chętni niech zgłoszą się do Haliny Jackowskiej, koordynatorki czuwania (tel. 728842334)
 10. Na I powakacyjne spotkanie oazowe u św. Maksymiliana zapraszamywpiątek, 08.09.: dzieci Boże na godz. 16:30, a młodzież – na Mszę wieczorną, po której będzie spotkanie w salkach.
 11. Ks. Biskup zaprasza wszystkich diecezjan na uroczystości odpustowe ku czci MB Pięknej Miłości: w piątek, 08.09. – szczegóły na plakacie.
 12. Msza wotywna ku czci Ducha Świętego odprawiana zwykle w II piątek miesiąca, tym razem, we wrześniu musi być przesunięta na 22.09., bo wcześniej kolidowałaby z uroczystością Narodzenia NMP i wspomnieniem MB Bolesnej.
 13. Spotkanie rodziców i dzieci I-komunijnych będzie w przyszłą niedzielę, 10.09. rozpocznie się Mszą o godz. 12:00 i po niej spotkanie informacyjne. Kto z rodziców jeszcze nie oddał deklaracji zgłoszeniowej, prosimy ja przynieść wnajbliższych dniach do biiura parafialnego. Spotkanie ws. bierzmowania dla rodziców i młodzieży z kl. I ponadpodst. planujmey na niedz. 17.09. o 10:30.
 14. Kolejną edycję Katechezy Przedmałżeńskiej z tańcem rozpoczniemy w naszej parafii w poniedziałek, 09.10. Już teraz zachęcamy do udziału w niej tych, którzy w przyszłym roku planują ślub. Szczegóły zapisów – na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stoliku.
 15. Plakaty w gablocie zachęcają do udziału w warsztatach „Jestem z tobą w twojej depresji”, które rozpoczną się w Alwernii już 14.09. Spotkaniach Ewangelizacyjnych dla małżeństw, które organizuje Domowy Kościół i Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz do Akademii Rodziny, którą proponuje Ruch Szensztacki w Sanktuariom na Piaskach
 16. W Przewodniku Katolickim polecamy m.in.: rozwód – często pozew jest zaskoczeniem dla jednej ze stron, dlatego warto zdawać sobie sprawę z sygnałów ostrzegawczych. Trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi. Czy Kościół powinien się od niej dystansować i milczeć w każdej kwestii, która dotyka polityki?