Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą (30.07.2023)

  1. Ks. Rafałowi Jarosiewiczowi dziękujemy za jego obecność, posługę słowa i za książki, które przywiózł dla nas.
  2. Od wtorku zaczynamy sierpień – miesiąc abstynencji może być dla kogoś czasem ważnej decyzji o zerwaniu z alkoholem, dlatego potrzebna jest nasza modlitwa połączona z postem od alkoholu. Wspólnota AA zaprasza na mitingi otwarte w środy (z wyjątkiem świąt) o godz. 19:00 w salce na parterze. W najbliższą środę, 02.08. Msza Święta w int. osób uzależnionych i ich rodzin o godz. 18:00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek –adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, w I piątek okazja do spowiedzi dla wszystkich – od godz. 17:00, po Mszy nabożeństwo o NSPJ, w I sobotę – o 6:30 – Godzinki maryjne, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy.
  4. Comiesięczna wizyta duszpasterska u chorych będzie po powrocie Księży Wikariuszów ze Światowych Dni Młodzieży.
  5. W środę, 02.08. możemy (pod zwykłymi warunkami) zyskać odpust „Porcjunkuli” za nawiedzenie jakiegoś kościoła franciszkańskiego lub parafialnego.
  6. W przyszłą niedzielę, 06.08. przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Spotkanie Żywego Różańca będzie po Mszy o godz. 10:30 w kawiarence. Bardzo prosimy o obecność!
  7. Zbliża się uroczystość Patrona naszej parafii, więc od najbliższej soboty, 05.08. rozpoczniemy nowennę do św. Maksymiliana i przez kolejne dziewięć dni, po Mszy wieczornej (w niedzielę – po Mszy o 10:30), będziemy się modlić się do naszego Patrona i poznawać go lepiej, by przygotować się do uroczystości ku jego czci. A w dniu naszego odpustu, w poniedziałek, 14.08. główna Msza Święta – suma odpustowa, na którą przybędą pielgrzymi będzie o godz. 18:00.
  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który zawiera dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem” na sierpień (cena: 10 zł). W numerze m.in. o nowej perspektywie dla Kościoła: „Bez tłumów, ale blisko człowieka” i „Kościół (nie)potrzebny” oraz „Jak rozpoznać zagrożenie we wspólnocie”;  także: „Światowe Dni Młodzieży: spotkanie dzięki różnicom”  i rozmowa o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka oraz wspomnienie o Kornelu Makuszyńskim – felietoniście. I wiele innych. Czytajmy!
  9. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.