Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę zwykłą (25.06.2023)

 1. Od tej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych:
  zamiast Mszy popołudniowej o godz. 17:00, będzie wieczorna o godz. 20:30 (do końca sierpnia). Może dzięki tej zmianie wielu katolików zdąży w niedzielę na
  Mszę po „pracowitym” weekendzie poza miastem.
 2. Ks. Albertowi (najmłodszemu stażem kapłanowi naszej diecezji) dziękujemy za pomoc duszpasterską pod nieobecność proboszcza (który jest z rodzinami na rekolekcjach w Swarzewie) i ks. Wojciecha
  (który jest na urlopie).
 3. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa odprawiamy do końca czerwca, czyli do piątku włącznie:
  w dzisiejszą niedzielę – po Mszy o godz. 10:30, a w dni powszednie po mszy wieczornej.
 4. W najbliższy wtorek, 27.06. biuro parafialne po południu będzie otwarte od 17.00 do 17:40.
 5. W czwartek, 29.06. obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy składkę na tzw. „świętopietrze”.
 6. W nadchodzącym tygodniu: w I sobotę miesiąca Godzinki maryjne o 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. Księża odwiedzą chorych:
  ks. Radosław w I sobotę 1 lipca i w I piątek 7 lipca, zgodnie z ustaleniami, a ks. Wojciech w I piątek 7 lipca od godz. 7.30.
 7. W sobotę, 1 lipca, biuro parafialne, ze względu na nieobecność księży, będzie nieczynne, pilne sprawy będzie można załatwić w piątek 30 czerwca bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40.
 8. Pierwsza z Bydgoskich Nocy Uwielbienia odbędzie się w Domu Polskim z soboty 01.07. na niedzielę 02.07. w Domu Polskim przy katedrze. Zapraszają wspólnoty charyzmatyczne. Więcej na plakacie w gablocie i na ulotkach w formie wizytówek, które można zabrać ze stolika.
 9. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w I poniedziałek miesiąca, tj. 3 lipca, o godz. 17:30. Rozpoczęcie różańcem, po nim, o godz. 18:00 Msza Święta.
 10. Grupa Zielono-Żółta serdecznie zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 07-17 lipca br.
  Przewodnik grupy zielono-żółtej, ks. Grzegorz Białek, zaprasza na spotkanie organizacyjne w dzisiejszą niedzielę, 25.06., o godz. 18:45 w Łochowie, w salce parafialnej. Numery tel. do zapisów – na plakacie
  w gablocie. Do skrzynki, która jest na stoliku przy wyjściu można składać zapisane intencje, które pątnicy będą omadlać podczas pielgrzymiej drogi i przed Obliczem Jasnogórskiej Pani.
 11. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: 1) magisterskie zaoczne studia teologiczne o specjalności „katechetyka”; 2) 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne; 3) podyplomowe studia
  katechezy przedszkolnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie: www.bydgoskateologia.pl
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki zawiera dziś dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem” na lipiec. A w numerze m.in. „Biorą bardziej ekstremalnie” – to o narkomanii młodych-o czym starsi nie wiedzą; oraz „Został proboszczem. Awansował?” – jak to jest z „karierą” w Kościele.
 13. Decyzją księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka, z dniem 27 sierpnia br. posługę wikariuszy w naszej parafii zakończą: ks. Wojciech Ciołek i ks. Radosław Wnuk. Ks. Wojciech przejdzie do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy, a ks. Radosław do parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Natomiast w naszej parafii od 28 sierpnia wikariuszami będą ks. Paweł Rybka i ks. Szymon Lewandowski.
 14. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności: śp. Kazimierz Kuczbański, l. 76, z ul. Przepiórczej. Jego pogrzeb będzie w środę, 28.06: o godz. 10:30 – różaniec, o 11:00 – Msza pogrzebowa i pochówek na naszym cmentarzu w Osówcu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…