Ogłoszenia na XI Niedzielę zwykłą (19.06.2023)

  1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję tym, którzy zaangażowali się w tradycyjną oktawę Bożego Ciała: także dziewczynkom sypiącym kwiatki, osobom im towarzyszącym, młodzieży noszącej feretrony, pocztowi sztandarowemu, panom od baldachimu, służbie liturgicznej, księżom wikariuszom i wszystkim innym, którym należą się podziękowania: „Bóg zapłać!”
  2. Zgodnie z zapowiedzią dziś młodzież (i dzieci) z naszej wspólnoty oazowej kwestuje po Mszach świętych prosząc o wsparcie na fundusz letnich rekolekcji oazowych.
  3. Wczoraj odbyło się diecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas uroczystej mszy Ks. Biskup pobłogosławił na ministrantów słowa Bożego naszych młodych parafian: Nikodema Balcera i Mateusza Majczaka, a wcześniej Antoninę Gilewską. Gratulujemy i życzymy im owocnej posługi i czerpania sił ze Słowa Bożego.
  4. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego – w czwartek, 22.06., o godz. 18:00.
  5. W przyszłą sobotę, 24.06., wielkie wydarzenie o wymiarze diecezjalnym: Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa i Koncert Uwielbienia pt. „W cieniu Twej ręki” na rozpoczęcie nowenny przed 20-leciem Diecezji Bydgoskiej. To wszystko w Sisu Arenie (ul. Toruńska 58) od godz. 11:00. Każda parafia wysyła tam swoją delegację, a Ks. Biskup będzie wręczał programy duszpasterskie. Proszę, aby osoby chętne do reprezentowania nas zgłosiły się do mnie.
  6. Od przyszłej niedzieli (25.06.) na czas wakacji niedzielna Msza popołudniowa z godz. 17:00 zostaje przesunięta na 20:30. Tak będzie do końca sierpnia.
  7. Do końca czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa: w dni powszednie – po Mszy wieczornej, a w niedziele – dziś jeszcze o godz. 16:40, w przyszłą niedzielę – zaraz po Mszy o 10:30 (a NIE o 20:10 – jak wcześniej podano).
  8. .Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 07-17.07. Przewodnik grupy zielono-żółtej, ks. Grzegorz Białek, zaprasza na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 25.06., o godz. 18:45 w Łochowie, w salce parafialnej. Numery tel. do zapisów – na plakacie w gablocie.
  9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza rekrutację na 3 rodzaje studiów: 1) 5-letnie magisterskie o specjalności katechetyka; 2) 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne; 3) Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Więcej szczegółów  na plakacie w gablocie. Ponadto od nowego roku akademickiego zaprasza chętne osoby do formacji w ramach Szkoły Katechistów. Ta Szkoła pod patronatem św. Pawła nie stanowi kolejnych studiów teologicznych, ale środowisko wspólnej modlitwy, liturgii oraz dzielenia się doświadczeniem pracy formacyjnej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim m.in. „Polak, ale czy katolik?” – o tym jak zmienia się w Polsce rola wiary i religii jako czynnika kształtującego tożsamość narodową. A to rodzi pytania o rozumienie polskości przez następne pokolenia; a także o doświadczeniu Ruchu Światło-Życie na rekolekcjach czyli czym jest Kościół Żywy? Za tydzień w Przewodniku dodatek „ modlitewnik 5 minut z Bogiem” na lipiec. Dziś polecamy także „Mały Przewodnik” – dla dzieci oraz KNC (pismo służby liturgicznej) z dodatkiem-komiksem o Carlo Acutisie.