Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Najświętszej (04.06.2023)

 1. Dziś o podczas Mszy o godz. 12:00 – uroczysta rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci kl. II, które w przyszłym roku przyjmą po raz 1-szy Komunię św.
 2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy wieczornej, a w niedziele – o 16:30. Zachęcamy do uczestniczenia.
 3. Młodzież oazowa wraca dzisiaj z pielgrzymki do Krakowa i pragnie podziękować za pomoc finansową naszych parafian. Dzięki tej pomocy mogły wyjechać 42 osoby. młodzież jest bardzo wdzięczna i przekazuje serdeczne pozdrowienia z trasy z zapewnieniem o modlitwie.
 4. Na Uroczystość Najświętszej Trójcy prezentujemy ikonę Andrieja Rublowa, prawosławnego mnicha z XV wieku. Zapraszamy do medytacji Tajemnicy poprzez stronę internetowa, w zakładce „Kontemplując Piękno”.
 5. Jutro, w poniedziałek, 05.06. comiesięczne spotkanie APDC o godz. 17:30 – różaniec, o 18:00 Msza św., po niej katecheza nt. „Z szaleństwa dla dusz w czyśćcu”.
 6. W I środę miesiąca – Msza św. w int. osób uzależnionych o godz. 18:00, po niej miting AA o 19:00 w salce Dziadka na parterze.
 7. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w środę po Mszy i nabożeństwie. (ok. godz. 19:00). Prosimy również starsze dzieci (od V kl.) i młodzież do niesienia feretronów. Pomóżmy dziewczynkom zebrać kwiatki do sypania podczas procesji; prosimy o ich przyniesienie do kościoła w środę na Mszę św. wieczorną.
 8. W czwartek, 08.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12:00, której nie będzie. Po Mszy o 10:30 procesja eucharystyczna przejdzie ustaloną trasą: z kościoła przez parking wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, Kukułczą, Dzięciołową i Gawronią. Msza będzie także o godz. 17:00, przed nią – nabożeństwo czerwcowe o 16:30. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy (udział w samej tylko procesji temu jeszcze nie spełnia!)
 9. Ołtarze na procesję (UWAGA – wprowadzono poprawki): I (przy domu pp. Jurczyk, ul. Kukułcza 2a) – przygotują: I i VI krąg DK i Żywy Różaniec; II (przy domu pp. Balcer, ul. Kukułcza 9) – II i VII krąg DK i SWP; III (przy domu pp. Chrzan i Barczyńskich, ul. Dzięciołowa 8) – przygotują III i V krąg DK i APDC oraz IV (na bocznej ścianie kościoła, od sptrony wewn. parkingu) – IV krąg DK i młodzież oazowa.
 10. Bp Krzysztof Włodarczyk udziela wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy w piątek, 9 czerwca. Korzystających zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, bądź innych czynów pokutnych.
 11. Ks. Radosław, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, odwiedzi „swoich” chorych  w piątek i w sobotę po Bożym Ciele.
 12. W piątek – Msza wotywna ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie obecnych na niej o godz. 18:00.
 13. Diakonia Społeczna organizuje wyjście do kina na film pt.  „Niebo nie może czekać” o bł. Carlo Acutisie, kino Helios – Poniedziałek, 12.06, o godz. 19.15. Należy być pół godziny przed projekcją. Koszt 16 zł.  Proszę o odliczone pieniądze.
 14. Punkt Przedszkolny „Aniołkowo” ma od czerwca 2 wolne miejsca, a na nowy rok przedszkolny (od września) jest jeszcze parę miejsc. Informacje pod nr. tel. 660056820.
 15. Sięgajmy po prasę katolicką – Przewodnik Katolicki.
 16. Ks. neoprezbiter Albert Grudzka, nasz były praktykant, odprawi Mszę św. „sekundycyjną” zakończoną błogosławieństwem neoprezbitera w przyszłą niedzielę o godz. 10:30.
 17. W przyszłą niedzielę 11.06. zapraszamy na Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy o g.14.00 ze Starego Rynku, po Mszy św. odprawionej o g.12.30 w katedrze (zaproszenie ze strony świeckich).
 18. Odeszły do wieczności: śp. Jadwiga Piątek, l. 68, z ul. Grunwaldzkiej: pogrzeb w piątek (sprostować!) – o godz. 11:30 – różaniec. o 12:00 – Msza św., a po  niej pochówek na naszym cmentarzu w Osówcu; oraz śp. Anna Lemańczyk. l. 50, z ul. Mewiej; jej pogrzeb w piątek, różaniec – o godz. 13:30, Msza – o 14:00, pochówek na cmentarzu przy ul. Chojnickiej.