Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną (14.05.2023)

 1. Dzisiaj, podczas Mszy o godz. 10:30 48-oro dzieci z klas III przyjęło po raz pierwszy P. Jezusa w Komunii św. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny – o dar wiary i wytrwanie w miłości Bożej. Do piątku włącznie potrwa „biały tydzień”: wraz z dziećmi podczas Mszy wieczornych i na nabożeństwie majowym będziemy dziękować P. Bogu za dar Eucharystii w ich i naszym życiu.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy: niedzielę o 16:30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.
 3. We wtorek, 16.05. obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski, patrona parafii w Sicienku, gdzie będzie suma odpustowa o godz. 18:00.
 4. W czwartek, 18.05., przypada 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Parafia Najśw. Serca P. Jezusa zaprasza z tej okazji na koncert Magdy Anioł. Szczegóły na plakacie.
 5. Od piątku, w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć s. Grzegorzę, dominikankę z Mielżyna. Będzie kwestować na rzec Domu Opieki  dla dzieci niepełnosprawnych, który siostry tam prowadzą.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – święto patronalne i odpust z tej okazji u naszych Sąsiadów z „górnego tarasu”. Suma odpustowa będzie tam o godz. 12:15.
 8. Studium Organistowskie naszej diecezji ogłasza nabór dla kandydatów na organistów i kantorów. Szczegóły na plakacie, a zainteresowani niech zgłoszą się do proboszcza.
 9. Katedra bydgoska zaprasza w maju na Koncerty Maryjne z Różą. Szczegóły na plakacie.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelakie wsparcie dla naszej parafii. Dzięki Waszym ofiarom rozpoczniemy kolejny etap prac przy utwardzaniu parkingu.
 11. Stowarzyszenie ”Alwernia” działające przy ul. Dworcowej 87 serdecznie zaprasza rodziców na bezpłatne warsztaty o komunikacji a dzieci na zajęcia twórcze. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 maja. Szczegóły na plakacie.
 12. Polecamy lekturze Przewodnik Katolicki, w którym dziś m.in. o wierze prawdziwej, która wzbudza niepokój (to relacja z  pielgrzymki pp. Franciszka na Węgry) i o tym, jak Papież odpowiada młodzieży; o Rachunku sumienia z polityki i społeczeństwie nieufności na podst. badań, o tym, jak Synod zmienia Kościół i o potrzebie świeckich zaangażowanych, a także o „pokoleniu Z” – że nie takie straszne. Warto poczytać!
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edmund Goga, l. 88, z ul. Przepiórczej. Wieczny odpoczynek