Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną (07.05.2023)

  1. W maryjnym maju zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele przed Mszą popołudniową, o 16:30.
  2. Jutro, w poniedziałek, 08.05. obchodzimy uroczystość św. Stanisława BiM, jednego z głównych patronów Polski.
  3. Kolejna Msza wotywna ku czci Duch Świętego z podziękowaniem za Jego dary i o uzdrowienie uczestniczących w Eucharystii – w piątek, 12.05. o godz. 18:00.
  4. Sobota, 13.05. – to dzień fatimski. O godz. 18:00 będzie Msza w int. dzieci – od rodziców z Żywego Różańca. Różaniec fatimski z procesją o godz. 20:30.
  5. W przyszłą niedzielę, 14.05., dzieci z klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię św. podczas Eucharystii o godz. 10:30. W najbliższym tygodniu będą miały próby przed tą uroczystością (rodzice i dzieci wiedzą kiedy): we wtorek i w środę – próba o 16:30, w czwartek – o 18:45 – po zakończonej Mszy i nabożeństwie. Sprzątanie i przygotowanie kościoła – w piątek, po Mszy wieczornej, a w sobotę – spowiedź podczas nabożeństwa pokutnego o godz. 16:00.
  6. Niezmiennie dziękujemy za wszystkie ofiary – te składane na tace i te wpłacane na konto parafii wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”. Warto przypomnieć, że wpłaty „na cele kultu religijnego” można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatku (do wysokości 6% dochodu).
  7. Mamy jeszcze parę wolnych miejsc na wczaso-rekolekcje małżeństw i rodzin, które odbędą się w Swarzewie k. Władysławowa, nad morzem w dniach 24.06.-01.07.br. Zapewniamy diakonię do opieki nad dziećmi. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną (ks. Proboszczem).
  8. Plakaty w gablocie zapraszają na święcenia kapłańskie dk. Alberta Grudzki (w piątek, 26.05. o godz. 17:00 w katedrze bydgoskiej) oraz na wydarzenie katolickie „Z serca do serca. Czyli o tym, jak się spotkać” – więcej szczegółów na plakacie.
  9.  „Przewodnik Katolicki” – dziś w poszukiwaniu idealnego księdza, by w końcu stwierdzić w 1 z artykułów, że idealny ksiądz nie istnieje. W art. „Cztery bliskości” – o tym, jakich księży chciały mieć papież; a poza tym „Poród nasz powszechny” (o wyzwaniach położnej, kontrowersjach okołoporodowych i nadużywaniu cesarskiego cięcia).
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszły do wieczności: śp. Bronisława Pocięgiel, l. 96, z ul. Łabędziej i śp. Apolonia Cybertowicz, l. 76, z ul. Dolnej Waleniowej. Wieczny odpoczynek