Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną (30.04.2023)

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna cały Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań: w dni powszednie – różaniec pół godziny przed Msza wieczorną w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
 2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim., którzy włączyli się w organizację i obchodu Dnia Dobra w ub. sobotę i niedzielę: uczestnikom rajdu i spotkania w kawiarence, a szczególnie tym 35 osobom, które oddały krew – najcenniejszy dar.
 3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Marki Bożej: w niedzielę o 16:30, w dni powszednie, z sobotą włącznie, bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 4. Jutro, jak w każdy I pon. miesiąca, Msza św. w int. dusz czyśćcowych o godz. 18:00.
 5. We wtorek, 02.05. biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych można zwrócić się do księdza po Mszy Świętej.
 6. W środę. 03.05., w Uroczystość NMP Królowej Polski (nasze święto patriotyczne i kościelne) Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 20:30 i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Wszystkich członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań zapraszamy na spotkanie w czwartek, 04.05. o godz. 17:30 w salce Dziadka na parterze, a po Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym, w ramach adoracji Najśw. Sakramentu będą też nieszpory w intencji nowych i autentycznych powołań kapłańskich.
 8. Z I czwartku na I piątek miesiąca zapraszamy też na całodobową adorację P. Jezusa. Chętni na czuwanie w poszczególnych godzinach proszeni są o zgłoszenie się do p. Haliny Jackowskiej – koordynatorki czuwania.
 9. W I piątek miesiąca – spowiedź dla wszystkich od godz. 16:30, a po Mszy wieczornej – nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa.
 10. Wizyty duszpasterskie u chorych w następującym porządku: Ks. Wojciech – odwiedzi chorych w I czwartek od godz. 12.00 i w I piątek. Ks. Radosław – w I piątek i w I sobotę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 11. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę, 06.05. zbiorą się na parkingu przy Netto o godz. 5:30.
 12. W I sobotę miesiąca – Godzinki o 6:30, po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy.
 13. Żywy Różaniec spotka się w przyszła niedzielę po Mszy o 10:30 w kawiarence.
 14. Rodziny w trudnej sytuacji finansowej opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym mogą ubiegać się o roczne stypendium katolickiego Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 07 maja. Szczegółowe informację na stronie www.dla-dzieci.spes.org.pl
 15. Polecamy „Przewodnik Katolicki” wraz modlitewnikiem „5 min z Bogiem” na miesiąc maj. A w środku o Matce Bożej jako wysłanniczce do zadań specjalnych. Polecamy też „Mały Przewodnik” – dla dzieci i KNC z pięknym uśmiechem naszego Bpa na okładce.
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mirosław Pokora, l. 66 z Pawłówka, ul. Bydgoska. Jego pogrzeb będzie w czwartek, 04.05. o godz. 10:30 różaniec, o 11:00 Msza pogrzebowa i pochówek na cmentarzu w Osówcu. Wieczny odpoczynek